Przejdź do głównej zawartości

Jak walczyć z nadmiarem żelaza i manganu w wodzie.

Zbyt duża ilość pierwiastków manganu i żelaza w wodzie to nie lada zagwozdka dla wszystkich tych, którzy korzystają z własnego ujęcia wody w postaci studni. Woda taka powoduje całą masę delikatnie mówiąc nieprzyjemności dla jej posiadacza.
Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Można radzić sobie z tym problemem na wszelkie możliwe sposoby. Polecam poczytać artykuł z cyklu "ekspert radzi" http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3597,usuwanie-zelaza-i-manganu-z-wody-poznaj-metody-stosowane-przez-ekspertow.

Znajdziecie tam wiele praktycznych wskazówek jak radzić sobie z problemem brudnej i zanieczyszczonej wody w waszych domach.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zakręć kran Polaku!

Według statystyk co piąty Polak zapomina o zakręcaniu wody podczas mycia zębów. Jest to bardzo złe przyzwyczajenie. Woda, która leci z kranu podczas mycia zębów (stosując dane uśredniające), skumulowana do całości może dać nawet około 150 000 litrów na cały rok.

Nowe spojrzenie na uzdatnianie wody

Coraz rzadziej spotykamy osoby uważające, że uzdatnianie wody nie jest potrzebne, a propagowanie produktów ułatwiających wykonanie tego procesu leży wyłącznie w interesie producentów tego rodzaju rozwiązań. Większa świadomość tego, jak ważna jest odwrócona osmoza, zmiękczanie wody oraz regularna analiza jej stanu to w dużej mierze zasługa lepszego dostępu do wiedzy na ten temat.