Przejdź do głównej zawartości

Woda w Olsztynie - jak uzdatniać?

Spożywanie odpowiedniej ilości wody, to główny element, który decyduje o naszym zdrowiu. Niestety nie zawsze woda, którą pijemy będzie dla nas dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli mieszkamy w większych miastach np. Olsztynie.
W naszym kranie płynie woda dostarczana z zewnętrznej sieci wodociągowej, jej jakość jest stale monitorowana i utrzymywana w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Nie każdy jednak wie, że istnieje możliwość wtórnego zanieczyszczenia wody – osadami, które odkładają się na powierzchni przewodów, przez korozję starych rur albo przez zbyt dużą  zawartość chloru stosowanego do jej dezynfekcji.

Aby mieć pewność, że woda, którą pijemy jest zdrowa, najlepiej zdecydować się na filtry do wody, które rozwiążą problem. Przykładowo w Olsztynie woda jest mętna i posiada osad, dlatego warto stosować filtry mechaniczne, ale również chemiczne, czyli zblokowane. Podejmując decyzję dotyczącą dodatkowej filtracji wody w domu, nie tylko chronimy się przed chorobami, ale zyskuje na tym również nasz sprzęt typu pralka, zmywarka, czajnik, które będą dzięki temu dłużej nam służyć. Więcej szczegółów na http://www.klarsan.eu/uzdatnianie,olsztyn.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie centralne stacji uzdatniającej, która produkuje wodę, która jest w stanie zaspokoić nasze wszystkie bytowe i socjalne potrzeby. To również doskonały sposób na uzdatnianie wody, a także zmniejszenie jej zużycia oraz poprawę jej jakości.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zakręć kran Polaku!

Według statystyk co piąty Polak zapomina o zakręcaniu wody podczas mycia zębów. Jest to bardzo złe przyzwyczajenie. Woda, która leci z kranu podczas mycia zębów (stosując dane uśredniające), skumulowana do całości może dać nawet około 150 000 litrów na cały rok.

Nowe spojrzenie na uzdatnianie wody

Coraz rzadziej spotykamy osoby uważające, że uzdatnianie wody nie jest potrzebne, a propagowanie produktów ułatwiających wykonanie tego procesu leży wyłącznie w interesie producentów tego rodzaju rozwiązań. Większa świadomość tego, jak ważna jest odwrócona osmoza, zmiękczanie wody oraz regularna analiza jej stanu to w dużej mierze zasługa lepszego dostępu do wiedzy na ten temat.